Дослідження Бакалавр в Австрія 2024/2025
Змінити валюту
Основні місячні витрати на проживання
Оренда в спільній квартирі
496Частка комунальних послуг
106Підписка на Інтернет
33Місцевий транспорт
50
Зразок вартості способу життя
Комбінований фаст -фуд
9Квиток в кіно
12Пінта місцевого пива
4
Вимоги щодо візи
- Туристична віза C («Шенген віза»): дає вам право перебувати в Австрії та в усіх інших країнах Шенгенської зони протягом максимум 90 днів.
- Віза D (Австрійська національна віза, Aufenthaltsvisum D) - для перебування від щонайменше 91 дня до максимум 6 місяців; не потрібно, якщо ви громадянин Японії.
- Aufenthaltsbewilligung Studierende (дозвіл на тимчасове проживання для студентів) - для перебування більше 6 місяців.
Який тип візи вам потрібен?
Назва візи
туристична віза С; віза D; Aufenthaltsbewilligung Studierende
Ціна та валюта
EUR 71
- Для Visa C: 71 євро
- Для візи D: 176 євро
- Для ВНЖ: 141 євро
Ціни можуть бути змінені.
Хто може подати заяву на візу?
Громадянам країн-членів ЄС і ЄЕЗ, а також громадянам Швейцарії візи для Австрії не потрібні. Проте, перебуваючи в Австрії довше 3 місяців, вони повинні подати заяву на ""Lichtbildausweis für EWR-Bürger/innen"", яка є підтвердженням реєстрації в імміграційній службі протягом 3 місяців після в'їзду до Австрії.
Інші іноземці повинні подати заяву на отримання дозволу на проживання з метою навчання (Aufenthaltsbewilligung Studierende) в австрійському представництві перед в’їздом до Австрії після отримання повідомлення про допуск.
Де можна подати заявку?
Представницький орган Австрії (посольство, генеральне консульство)
Ви повинні подати заяву на отримання студентської візи особисто в представництві Австрії (посольстві, генеральному консульстві) перед поїздкою до Австрії.
Як оформити заявку?
Усі заявники на отримання візи повинні особисто з’явитися до посольства/консульства Австрії. Для реєстрації необхідно подати такі документи:
- Повністю заповнена та підписана анкета (можна отримати в представницькому органі; також можна завантажити з Інтернету)
- Дійсний паспорт (повинен бути дійсним протягом усього періоду вашого перебування в Австрії)
- Кольорова фотографія паспортного розміру (від 3,5 х 4,5 см до 4,0 х 5,0 см)
- Свідоцтво про народження
- Довідка про несудимість (за наявності)
- Медична страховка
- Повідомлення про прийом австрійського навчального закладу
- Підтвердження наявності достатніх фінансових можливостей для покриття витрат на проживання за 12 місяців наперед (для студентів віком до 24 років: 426,57 євро/місяць; для студентів старше 24 років: 772,40 євро/місяць (ці суми включають орендну плату за проживання до 239,15 євро у 2009 році), наприклад: ощадна книжка/рахунок в Австрії/декларація гарантії особи, яка проживає в Австрії/дорожні чеки
- Підтвердження проживання (договір оренди, договір проживання з гуртожитком).
В Австрії обов’язкова реєстрація в муніципальних органах (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratisches Bezirksamt) протягом трьох робочих днів після в’їзду в країну.
Коли слід подавати заявку?
Для короткострокових віз (віза D): дайте 15 днів на оформлення. Заявки на отримання візи в ідеалі слід подавати принаймні за 3-4 тижні до від'їзду, але не пізніше ніж за 3 місяці до від'їзду.
Для довгострокових віз: вашу заяву на отримання візи буде надіслано до Австрії, і рішення потрібно чекати в країні проживання, тому заяву слід подавати принаймні за 3 місяці до передбачуваного прибуття в Австрію. Загальний період оформлення дозволу на проживання становить від трьох до шести місяців, поки ви не отримаєте рішення від австрійського органу.
В Австрії можна продовжити лише дозвіл на проживання (дозволи на проживання (Aufenthaltsbewilligung) та дозволи на поселення (Niederlassungsbewilligung) . Ви повинні подати заяву на продовження до закінчення терміну дії оригінального дозволу. Доки рішення про продовження не буде прийнято, ви можете – навіть після закінчення терміну дії вашого початкового дозволу – перебування в Австрії.
Час обробки
3 Months
Можливості роботи
Громадянам країн ЄС, а також Ліхтенштейну, Ісландії, Норвегії та Швейцарії дозвіл на роботу в Австрії не потрібен. Якщо дозвіл на роботу надано, ці студенти не мають обмежень щодо обсягу їх роботи, тобто їхня дозволена робота не обмежується сезонною роботою або роботою з мінімальним доходом (geringfügige Beschäftigung). Однією з вимог до дозволу на роботу є те, що вакансія не може бути зайнята безробітними, які перебувають на обліку в службі зайнятості.
Студенти з країн, що не входять до ЄС, і Хорватії підпадають під дію Закону про працевлаштування іноземних громадян і потребують дозволу на працевлаштування (Beschäftigungsbewilligung). Студенти, які є громадянами третіх країн, отримують дозвіл на роботу до 10 годин на тиждень, якщо вони навчаються на програмах бакалавра, студенти на програмах магістра мають право працювати з дозволом на роботу до 20 годин на тиждень. Можливе працевлаштування на повний робочий день на періоди, коли не проводяться лекції. Дозвіл на роботу має бути поданий роботодавцем у службу зайнятості (Arbeitsmarktservice, AMS) принаймні за 6 тижнів до початку працевлаштування та дійсний лише для конкретної роботи у конкретного роботодавця.
Години на тиждень
10
Для чого потрібна така віза?
Вашу заявку на візу може бути відхилено, якщо ви не зможете надати підтвердження наявності необхідних коштів або надасте неправильні або неповні документи.