Keystone logo
Бельгія

Дослідження Бакалавр в Бельгія 2024

Змінити валюту

Основні місячні витрати на проживання

 • Оренда в спільній квартирі

  414
 • Частка комунальних послуг

  64
 • Підписка на Інтернет

  49
 • Місцевий транспорт

  49

Зразок вартості способу життя

 • Комбінований фаст -фуд

  10
 • Квиток в кіно

  12
 • Пінта місцевого пива

  4

Вимоги щодо візи

Для громадян країн, які не входять до ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії, які хочуть навчатися в Бельгії протягом періоду, що перевищує 90 днів.

Який тип візи вам потрібен?

Назва візи

Віза D (національна довгострокова віза)

Ціна та валюта

USD 200

Ви можете розраховувати заплатити 200 доларів або більше за обробку вашої візової заяви. Плата може бути змінена.

Хто може подати заяву на візу?

Якщо ви є громадянином ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії, вам не потрібна віза для навчання в Бельгії. Однак ви повинні бути зараховані до визнаного університету чи вищого навчального закладу як основної професії в Бельгії, мати достатні кошти для покриття витрат під час навчання в Бельгії та мати належне медичне страхування.

Якщо ви є громадянином країни за межами ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії, вам, швидше за все, потрібно буде подати заяву, щоб вступити до вищих навчальних закладів на період довший ніж три місяці. Студенти з деяких країн (наприклад, США) не зобов’язані отримувати візу до Бельгії, якщо їхнє перебування не перевищує 90 днів.

Перш ніж ви зможете подати заяву на отримання бельгійської студентської візи, вам, як правило, потрібно буде прийняти на курс або навчальну програму визнаного бельгійського університету чи навчального закладу.

Студенти з Китайської Народної Республіки повинні отримати сертифікат академічної оцінки, виданий Центром академічного оцінювання (APS), перш ніж отримати дозвіл на вступ до вищого навчального закладу Бельгії. Цей сертифікат APS необхідний для отримання студентської візи до Бельгії. Іспит складається з технічної оцінки вашого диплому та співбесіди.

Де можна подати заявку?

Посольство або консульство Бельгії

Ви повинні подати заявку на отримання студентської візи в посольстві або консульстві Бельгії у своїй країні.

Веб-сайт:

Як оформити заявку?

Перш ніж подавати заявку на отримання студентської візи до Бельгії, вам спочатку потрібно бути прийнятим на курс в акредитованому навчальному закладі та сплатити реєстраційний внесок (це буде повернено, якщо вашу заявку на візу буде відхилено). Якщо ви іноземний студент, вам потрібно буде звернутися до найближчого посольства або консульства Бельгії у вашій країні. Посольство допоможе вам визначити, чи потрібна вам студентська віза, і допоможе вам подати заявку на отримання візи.

Для отримання студентської візи вас можуть попросити надати наступне:

 • дійсний паспорт/посвідчення особи;
 • підтвердження того, що ви маєте місце у визнаному закладі;
 • копії документів про освіту;
 • подробиці про курс;
 • підтвердження наявності достатніх коштів для покриття витрат на проживання, навчання, охорону здоров’я та репатріацію (617 євро на місяць протягом 2015-2016 навчального року);
 • медичну довідку;
 • доказ того, що ви не маєте судимості, якщо вам більше 21 року.

Щоб підтвердити своє прийняття в визнану установу, ви можете надати одну з таких документів:

 • офіційне підтвердження реєстрації на програму;
 • атестація, яка вказує на те, що ви маєте доступ до запланованих досліджень;
 • підтвердження вашої реєстрації для вступних іспитів.

Вас також можуть попросити надати лист із поясненням того, чому ви обрали саме цей курс, чому ви хочете навчатися в Бельгії та яку користь це вам принесе. Крім того, вас також можуть попросити продемонструвати знання мови, якою викладатиметься курс.

Протягом восьми днів після прибуття до Бельгії ви повинні відвідати місцеву муніципальну адміністрацію/ратушу (maison communale/gemeentehuis), щоб отримати дозвіл на проживання та зареєструватися в реєстрі населення іноземців.

Коли слід подавати заявку?

Для довгострокової візи для навчання рекомендується записатися на прийом у посольство принаймні за два місяці до від’їзду. Щоб отримати короткострокову візу, домовтеся про зустріч принаймні за 3 тижні до від’їзду.

Тривалість студентської візи залежить від тривалості курсу. Ви можете подати заявку на продовження свого дозволу на проживання щороку, приблизно за 30-45 днів до закінчення терміну його дії.

Час обробки

2 Months

Можливості роботи

Якщо ви іноземний студент, який навчається в бельгійському навчальному закладі та маєте дійсний дозвіл на проживання, ви можете працювати до 20 годин на тиждень протягом семестру, якщо це не заважає вашому навчанню. Вам потрібно буде отримати письмовий строковий контракт від вашого роботодавця, який відомий як «студентський трудовий договір», і дозвіл на роботу типу C. В іншому випадку ви можете працювати під час офіційних університетських канікул без дозволу на роботу в Бельгії.

Години на тиждень

20

Для чого потрібна така віза?

Вашу заявку на візу може бути відхилено, якщо у вас є кримінальне минуле або якщо ви були депортовані з ЄС. Іншою причиною для відмови є відсутність або неповність документів, які підтверджують те, що ви будете студентом.