Keystone logo
Latvian Academy of Sport Education

Latvian Academy of Sport Education

Latvian Academy of Sport Education

Введення

Латвійська академія спортивної освіти ( LASE ) — академічний та професійний державний вищий навчальний та науково-дослідний заклад, заснований 6 вересня 1921 року, що діє відповідно до Закону про вищу освіту, LASE та законів і нормативних актів, що регулюють діяльність. LASE є єдиним спортивним вищим навчальним закладом в країні, який гарантує єдність навчання та наукових досліджень у галузі спортивної науки та охорони здоров'я у спорті відповідно до «Національного плану розвитку Латвії на 2014-2020 роки», «Розвиток науки, технологій та інновацій». Методичні рекомендації 2014-2020», «Стратегії розумної спеціалізації 2014-2020», «Керівні принципи розвитку освіти на 2014-2020 роки» та «Рекомендації щодо спортивної політики 2014-2020» для здобуття вчених і наукових ступенів, підвищення наукової кваліфікації у сфері спорту. та охорона здоров'я в спорті. LASE – наукова установа, 9 травня 2006 р. зареєстрована в реєстрі наукових інститутів під № 172075. LASE діяльність LASE відображаються на веб-сайті Академії lspa.lv: загальнодоступні щорічні звіти про самооцінку. LASE : міжнародно впізнаваний та один із провідних спортивних університетів у країнах Балтії, що навчає професіоналів у сфері спорту та охорони здоров’я, зміцнюючи академічний, науковий та фінансовий потенціал LASE

Місія LASE

Забезпечувати міжнародно визнані якісні дослідження, розвивати інноваційні дослідження в галузі спортивної науки та охорони здоров’я в спорті, інтегруючи їх у навчальний процес, що забезпечує підготовку конкурентоспроможних спортивних спеціалістів, сприяє розвитку латвійської держави та суспільства, підтримує технологічний прогрес національної економіки. Забезпечити внесок LASE як національного та міжнародного значення освітнього, наукового та спортивного університету у сталий розвиток спорту та охорони здоров’я у спорті. Основна мета LASE – надати студентам можливість здобувати вищу академічну та вищу професійну освіту та підготовку, розвивати спортивну науку та дослідження в галузі охорони здоров’я у спорті, розвивати культуру для збереження інтелектуального та фізичного потенціалу, необхідного для Латвійської Республіки (ЛР), сприяння та забезпечення гармонійного розвитку нації

90 років історії

6 вересня 2011 року Латвійська академія спортивної освіти відзначила своє 90-річчя Латвійської вищої спортивної освіти в цілому та її заснування зокрема. Необхідність створення спеціального навчального закладу виникла навесні 1919 року, коли прогресивна преса того часу зазначала, що теоретичні питання фізичного виховання та форми його організації потребують свого наукового обґрунтування. Міністерство освіти Латвії прийняло цю необхідність суспільства, і 6 вересня 1921 р. Кабінет Міністрів прийняв рішення про створення Латвійського інституту фізичного виховання (LFII). Теоретичне навчання студентів було розпочато в Ризі, вулиця Миколая (нині: Вальдемара), 1, а практичні заняття були організовані в шкільних спортивних залах і на стадіонах. Метою Інституту була підготовка вчителів фізичного виховання, розробка теоретичних і практичних питань фізичного виховання, нагляд за фізичним розвитком і фізкультурою в країні. Першим керівником Інституту був вчитель школи Румпмуйжа Мартіньш Крузе (Мартін Крузе) . Навчання в інституті тривало два роки і охоплювало 1400 годин теоретичних і практичних навчальних курсів. При підготовці спеціалістів акцент був зроблений на їх практичній підготовці, яка склала 65,3% від обсягу навчання. У свою чергу, у практичній підготовці переважали гімнастика та фізичні навантаження, пов'язані з гімнастикою. На цей акцент вплинуло те, що в той час у школах фізкультуру називали гімнастикою, а вчителі - вчителями гімнастики. 3 листопада 1922 р. реалізований в Інституті план навчання було переглянуто з введенням умови, що в кінці навчання студенти складатимуть іспит з кожного з 21 предмета. 15 листопада 1922 року Інститутом очолив доктор Єкабс Ділле.

У 1923 р. Педкомісія визначила вимоги та зміст іспитів і затвердила документи, отримані тодішніми випускниками. Вимоги до першого випускного іспиту були подібними до вимог сьогодення, а однією з головних частин було проведення уроків для дітей шкільного віку та захист обраної управлінської діяльності. Перші випускні іспити проходили з 23 по 27 липня 1923 р., а 8 серпня того ж року Рада ЛФІІ, діючи відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 6 вересня 1921 р., прийняла рішення про надання чи не надання диплому. Диплом, надання чи ненадання прав на роботу вчителя. ЛФІІ припинив свою діяльність у 1925 році, і за 5 років його життя (1921-1925) було підготовлено та атестовано 79 вчителів гімнастики (фізкультури). Враховуючи важливість фізичного виховання та необхідність мати вчителів фізкультури в школах, 2 жовтня 1926 р. при Латвійському народному університеті було відкрито Інститут фізичного виховання (ЛТУ ФАІ). В основі діяльності ЛТУ ФАІ були використані організація, загальний характер навчання та вимоги колишнього інституту. Інститут працював за планами та програмами, затвердженими Міністерством освіти, тривалість навчання становила 3 роки. Головою ЛТУ FAI призначено інспектора з фізичного виховання Міністерства освіти Волдемарса Цекулса. За час свого існування (1929-1940 рр.) ЛТУ ФАІ підготував 189 спеціалістів фізкультури, з яких 179 отримали диплом, що підтверджує закінчення інституту, але 10 – про відвідування занять як слухачів. LTU FAI припинив свою роботу в 1940 році, а його керівник Волдемарс Цекулс був депортований з Латвії 14 червня 1941 року. За період з 1921 по 1940 рік інститут випустили 267 викладачів фізкультури.

Латвійський державний інститут фізичної культури (LVFKI) розпочав свою діяльність 1 січня 1946 року рішенням Ради Народних Комісарів ЛРСР. Практичне навчання у LVFKI розпочалося в січні 1946 року в Ризі на бульварі Аспазія (тоді Падомю), 6, де не було спеціальних кімнат і для навчання доводилося орендувати приміщення. Ситуація дещо покращилася 21 жовтня 1946 року, коли на вулиці Калькю, 3 було виділено додаткові приміщення. Натомість у 1951 році Інститут отримав приміщення на бульварі Калпаків, 10 (тоді Комунару) та на вулиці Вестурес, 4. Поліпшення інфраструктури відбулося в 1959 році, коли на вулиці Брівібас (тоді Леніна), 333 був побудований навчально-спортивний комплекс LVFKI. Невід'ємною структурною частиною Спортивного університету в усі часи був Спортивний клуб (СКІФ), який був заснований 4 жовтня 1946 року, і протягом усіх років його існування його співробітники були організаторами студентської та викладачської спортивної діяльності. У всі часи наші студенти досягали значних успіхів на міжнародному рівні, беручи участь та представляючи Латвію та університет у світових та європейських змаганнях, а також у студентських олімпіадах різного рівня. У 1959 році збудовано 6-поверховий навчальний корпус. Отримана в університеті престижна кваліфікація та пов'язане з цим зростання кількості студентів стали причиною будівництва в 1982 році ще одного корпусу для навчання і спорту, а в 1986 році - Атлетичної арени. У 1989 році студенти Інституту отримали додаткові аудиторії та кабінети. У 1994 році поряд зі стадіоном відкрито приміщення наукової лабораторії та тир.

За час свого існування до 1992 року ЛВФКІ підготував 5522 спеціаліста з вищою освітою та 151 – із середньою спеціальною. 5 листопада 1991 року Міністерство освіти Латвійської Республіки наказом № 459 зазначає, що в майбутньому, щоб краще відображати статус і профіль вищого навчального закладу, його назва буде Латвійська академія спортивної освіти ( LASE ). . Перший Статут Академії був затверджений у Верховній Раді Латвійської Республіки 10 березня 1992 року. Для виконання завдань, поставлених перед Латвійською академією спортивної освіти, в Академії працював педагогічний факультет, а в період з 1983 по 1991 рр. також тренерський факультет. Кількість студентів Академії порівняно з показниками 1946 року зросла в кілька разів: з 2 навчальних груп у 1946 році до 27 груп на початок 2011/2012 року навчання.

  • Чисельність викладацького складу також зросла кількісно та якісно: 3
  • У 1946/1947 навчальному році працювали 8 членів академічного складу, в тому числі 1 професор, 16 доцентів, 7 старших викладачів, 14 викладачів та асистенти;
  • в 2011/2012 навчальному році освітню роботу в академії забезпечили 78 співробітників академічного складу, в тому числі 18 професорів, 15 доцентів, 22 доцентів, 14 викладачів, 9 асистентів, у тому числі 42 наукових співробітників, які мають науковий ступінь .

Всі студенти Академії та успішні випускники отримали вищу освіту та були навчені працювати з дуже різними кваліфікаціями, що мають відношення до періоду часу, такі як:

  • Вихователі спорту (фізична культура);
  • Вчителі біології;
  • Викладачі соціальних наук (медичної освіти);
  • Вчителі анатомії та фізіології;
  • Викладачі військового навчання;
  • Спортивні тренери;
  • Вчителі фізичної культури (освіти);
  • Керівники освітніх та спортивних робіт;
  • Активні туристичні менеджери;
  • Фізіотерапевти;
  • Масажисти

LASE є єдиним вищим навчальним закладом у Латвії, який координує та проводить наукові дослідження у сфері спорту, а також готує спеціалістів з спортивної науки. Поки що наукова діяльність в основному здійснювалася на кафедрах Академії, але зараз утворено кілька науково-дослідних інститутів з власними лабораторіями, як-от Інститут спортивної науки, Інститут відпочинку та довкілля, Інститут розвитку педагогічної освіти, Інститут руху. Ергономічність. Традицією вже багато років є щорічна конференція викладачів і студентів, в рамках якої апробуються лекторські та студентські дослідження. Логічним підсумком цих конференцій є щорічне видання наукових статей LASE Спорт майже для кожного LASE був невід’ємною частиною життя. Активний спосіб життя студентів визначає як якість їхнього життя, так і професійну підготовленість. Подальшою метою Латвійської академії спортивної освіти є надання міжнародно визнаного високоякісного навчання, розвиток інноваційних досліджень у спортивній науці та інтеграція їх у навчальний процес, що забезпечує підготовку компетентних і конкурентоспроможних спеціалістів з різних видів спорту для Латвії та Латвії. міжнародний ринок праці.

Розташування

  • Riga

    Brivibas gatve 333, , LV-1006, Riga

    Запитання