Keystone logo
University of Latvia

University of Latvia

University of Latvia

Введення

Про

Університет Латвії був заснований у 1919 році і в даний час, з більш ніж 15 000 студентами, 5 факультетами та понад 20 дослідницькими інститутами та незалежними навчальними центрами, є одним із найбільших комплексних і провідних дослідницьких університетів у Балтії. Університет пропонує понад 130 державних акредитованих академічних та професійних навчальних програм.

В Університеті Латвії дослідження проводяться в більш ніж 50 галузях досліджень, які представляють чотири основні сфери дослідження: гуманітарні, природничі та соціальні науки. Університет Латвії приділяє велику увагу розвитку міжнародного співробітництва.

Університет Латвії приділяє велику увагу розвитку міжнародного співробітництва для просування своєї ідентичності на міжнародному рівні та зміцнення репутації університету в усьому світі. На сьогоднішній день Університет Латвії підписав 136 двосторонніх угод по всьому світу та понад 700 угод з 368 установами в 32 країнах Європи в рамках програми ERASMUS+. Як вхідні, так і вихідні студенти по обміну використовують одну з доступних угод про мобільність студентів: ERASMUS+, ERASMUS MUNDUS (Aurora, AESOP, LEADER), CAMPUS EUROPAE, ISEP, двосторонні угоди та угоди між країнами.

QS World University Ranking

Цього року Університет Латвії (UL) увійшов до 4% найкращих університетів світу в рейтингу QS World University Rankings і зараз займає 801–850 місце. У рейтингу QS WUR Ranking By Subject займає 401-450 місце.

Управління якістю в Латвійському університеті

У зв'язку з тим, що кожен по-різному розуміє предмет якості, з часом виникли різні визначення цього терміну. Ці визначення охоплюють різні сфери – від якості продукції до управління організацією. У рамках проекту «Забезпечення якості вищої освіти» Міжнаціональної програми ЄС Phare у вищій освіті опубліковано Посібник із забезпечення якості вищої освіти. Автори Посібника пропонують кілька концепцій якості, які найбільш актуальні для вищої освіти, а саме:

1) Якість як досконалість – метою концепції є прагнення бути найкращим.

2) Якість як «відповідність меті» – якість чогось для певної мети.

3) Якість як трансформація – у той час як цілі та погляди студентів змінюються, університет може змінюватись разом із ними та задовольняти їхні потреби, тобто адаптуватися.

4) Якість як поріг – ВНЗ встановлює певні норми та критерії. Будь-яка одиниця, яка досягає або перевищує ці норми та критерії, вважається якісною.

5) Якість як мінімальний стандарт – широке визначення бажаних знань, навичок і ставлення випускників.

6) Якість як підвищення – університет повинен постійно вдосконалюватися.

Щоб забезпечити якість на кожному рівні організації, університет повинен створити відповідну систему управління якістю.

Пріоритет забезпечення якості вищої освіти визначено як європейським законодавством і практикою ( Бергенське комюніке - Стандарти та рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти), так і державним законодавством Латвії. Ці документи наголошують на необхідності впровадження внутрішньої системи забезпечення якості в університетах.

Відділ управління якістю та аудиту відповідає за розробку та впровадження системи забезпечення якості в УЛ.

Розташування

  • Riga

    Raiņa bulvāris 19, , Riga

Запитання